Скрипку, створену знаменитим італійським майстром Антоніо Страдіварі у 1714 році, продали на аукціоні Sotheby’s у Нью-Йорку. Покупець заплатив $11,25 млн за інструмент, який фахівці назвали «шедевром звуку».

Скрипку називали «Йоахім-Ма» (The Joachim-Ma Violin) за прізвищами її відомих власників. У XIX столітті її власником був один з найвидатніших скрипалів того часу Йозеф Йоахім, близький друг Йоганнеса Брамса.

У 1967 році скрипку придбав скрипаль Сі-Хон Ма, який грав на ній до самої смерті у 2009 році.

У 2015 році спадкоємці музиканта продали інструмент Консерваторії Нової Англії у Бостоні, яка й виставила скрипку на аукціон. Її оцінювали у $12-18 млн.

Торги стартували з позначки $8 млн. Виручені кошти установа витраить на створення фонду, який видаватиме гранти студентам консерваторії, як про те й просили спадкоємці Сі-Хон Ма.

Серед скрипок, проданих на аукціонах, рекорд за вартістю належить інструменту Страдіварі «Леді Блант», зроблений майстром у 1721 році. У свій час скрипка належала онуці лорда Байрона і була продана у 2011 році за $15,9 млн.
Італійський майстер Антоніо Страдіварі виготовляв скрипки з 1666 року, але найціннішими є інструменти 1704-1725 років, коли його майстерність досягла піку. Вартість деяких інструментів від Страдіварі сягає десятків мільйонів доларів.
Вважається, що у музеях та у приватних колекціонерів зберігається до 600 музичних інструментів авторства Страдіварі, у тому числі майже двісті скрипок.
Раніше віолончель роботи Гваданіні, яка належала Ростроповичу, продали за 1,93 млн фунтів стерлінгів.